S.A.R.S. – IKONY POP KULTURY

Autor: 
Katarzyna Rosińska
S.A.R.S. - Ikone pop kulture
„Ikone pop kulture” – to tytuł najnowszej płyty serbskiej formacji S.A.R.S. Została ona wydana zimą tego roku. Zespół umożliwił fanom bezpłatne pobranie utworów, które zamieścił na swej oficjalnej stronie.

Grupa powstała w 2006 roku. Jej pełna nazwa brzmi: „Sveže amputirana ruka Satrijanija”, co przetłumaczyć można jako: Świeżo amputowana ręka Satrainiego (Joe Satriani to znany amerykański gitarzysta włoskiego pochodzenia). Największym przebojem S.A.R.S jest utwór zatytułowany: „Budjav lebac”, który znalazł się na pierwszej płycie noszącej tytuł S.A.R.S. W 2013 roku zespół otrzymał prestiżową nagrodę „MTV Double Platinum Award” za spot do utworu "Perspektiva".

„Ikone pop kulture” zawiera osiem nowych kompozycji utrzymanych w klimacie alternatywnego rocka i reggae. Album promuje utwór o tym samym tytule. To czwarty krążek ekipy z Belgradu. Ku zadowoleniu fanów muzycy nie dają na siebie długo czekać - ich poprzednia płyta „Kuća časti” pojawiła się na rynku muzycznym w zeszłym roku,  a przygotowanie nowego albumu zajęło grupie zaledwie dziewięć miesięcy.

Całą płytę możecie ściągnąć bezpłatnie ze strony internetowej S.A.R.S lub posłuchać na Youtube: