O portalu

Jugofonika.pl - Otwieramy Wasze uszy na południe!
 
Jugofonika.pl to pierwszy polski serwis internetowy w całości poświęcony muzyce bałkańskiej. Celem, który przed sobą postawiliśmy, jest popularyzacja muzyki tego regionu, ze szczególnym naciskiem na muzykę krajów byłej Jugosławii.
 
Ideą przewodnią Jugofoniki jest dostarczanie użytkownikom kompleksowej wiedzy na temat wykonawców/zespołów z Chorwacji, Serbii, Słowenii, Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny. Osią całej strony jest stopniowo rozbudowywana BAZA ARTYSTÓW uwzględniająca podział na kraje i gatunki (od turbofolku po heavy metal). Interesują nas jednak także sceny muzyczne pozostałych bałkańskich krajów, dlatego czasem będziemy zaglądać do Albanii, Bułgarii, Turcji, Rumunii i Grecji.
 
Jugofonika to też autorskie artykuły, wywiady, galerie zdjęć z koncertów i bieżące informacje związane z muzyką bałkańską - premiery płytowe, nowe teledyski, zapowiedzi koncertów bałkańskich wykonawców oraz polskich zespołów inspirujących się brzmieniami z Półwyspu.
 
Portal ma w założeniu promować wszelkie koncerty i wydarzenia bezpośrednio lub luźno związane z Bałkanami. Zachęcamy do współpracy organizatorów koncertów, przeglądów i festiwali filmowych, dystrybutorów filmów, biura podróży i wszystkich, którzy kochają Bałkany tak jak my. Każdej ciekawej inicjatywie chętnie udzielimy patronatu.
 
Redakcja Jugofonika.pl