Dino Merlin

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Dino Merlin po raz pierwszy w Rijece 7 grudnia 2018

Bilety dostępne na portalu Ticketshop.hr w cenie od 120 HRK (ok. 16 EUR).

Zobaczcie fragment z tegorocznego koncertu Dino Merlina w Mostarze (BiH):

 

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Jugofonika poleca: Dino Merlin i Hotel Nacional po raz pierwszy w Zadarze

Dino Merlin to jeden z tych piosenkarzy, którego kariera po rozpadzie Jugosławii nabrała niesłychanego rozpędu. Dziesiątki jego przebojów znają „od deski do deski“ zarówno Bośniacy, jak i Chorwaci, Serbowie, Słoweńcy, Czarnogórcy, Macedończycy...Merlin to zjawisko, obok którego nie sposób przejść obojętnie.

Obrazek użytkownika Kamil Komornicki

Na widelcu Jugofoniki: Burek

Kuchnia bałkańska nie od dziś urzeka swoim wachlarzem smaków. Wszystkie bałkańskie kraje szczycą się swoimi regionalnymi potrawami, które są nie tylko głównym składnikiem diety ich mieszkańców, ale także ważnym elementem oferty turystycznej. Nasz kulinarny kącik rozpoczynamy historią dania, do którego przyznaje się cała była Jugosławia.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Dino Merlin śpiewa karaoke! Zobacz nowy teledysk bośniackiego piosenkarza

Piosenka "Sunce" jest trzecim singlem promującym ostatni album Dina Merlina "Hotel Nacional". Autorem muzyki, tekstu i aranżacji jest sam Dino, a za produkcję utworu odpowiadają producenci Richard Niles (znany ze współpracy z Paulem McCartneyem, Rayem Charlesem, Tiną Turner i Cher) oraz Gunnar Norden (mający na koncie płyty Lisy Ekdahl i Viktorii Tolstoy)
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Dino Merlin wraca po 6 latach z nową płytą!

W piątek 20 czerwca ukazał się długo wyczekiwany jedenasty album słynnego bośniackiego piosenkarza Dina Merlina - "Hotel Nacional". Album był nagrywany przez sześć ostatnich lat w studiach w Sarajewie, Zagrzebiu, Stambule, Berlinie, Londynie, Wiedniu, Sztokholmie, Nowym Jorku i Los Angeles.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

JUGOFONIKA POLECA: Wielki powrót Dina Merlina do Belgradu (2011)

Kontynuujemy nasz koncertowy cykl. Tym razem serwujemy rewelacyjny spektakl Dina Merlina, który w wypełnionej po brzegi Belgradzkiej arenie zaśpiewał trzy razy z rzędu - 25, 26 i 27 listopada 2011 roku. Warto dodać, że były to pierwsze powojenne koncerty bośniackiego piosenkarza w Serbii. Belgradzka publika miała więc okazję usłyszeć przeboje Dina "na żywo" po raz pierwszy od ponad 20 lat! W ramach wprowadzenia prezentujemy także reportaż bośniackiej telewizji TV1 z tego wydarzenia.

Dino Merlin

Dino Merlin, właśc. Edin Dervišhalidović (ur. 12 września 1962 w Sarajewie) - jeden z najpopularniejszych bośniackich kompozytorów i wokalistów na terenach byłej Jugosławii.