koncert

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Dino Merlin po raz pierwszy w Rijece 7 grudnia 2018

Bilety dostępne na portalu Ticketshop.hr w cenie od 120 HRK (ok. 16 EUR).

Zobaczcie fragment z tegorocznego koncertu Dino Merlina w Mostarze (BiH):

 

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Jugofonika poleca: Dino Merlin i Hotel Nacional po raz pierwszy w Zadarze

Dino Merlin to jeden z tych piosenkarzy, którego kariera po rozpadzie Jugosławii nabrała niesłychanego rozpędu. Dziesiątki jego przebojów znają „od deski do deski“ zarówno Bośniacy, jak i Chorwaci, Serbowie, Słoweńcy, Czarnogórcy, Macedończycy...Merlin to zjawisko, obok którego nie sposób przejść obojętnie.

Obrazek użytkownika Redakcja

7 razy Kayah & Bregović. Duet ogłosił wspólną trasę koncertową

O planowanych koncertach we wtorek 21 marca na swoim fanpage na Facebooku poinformowała sama Kayah:

Obrazek użytkownika Małgorzata Cieślak

Darko Rundek Cargo Trio w nowosadzkim teatrze, czyli jak się powinno grać po 50-tce

Bilety na jesienną trasę koncertową Darko Rundeka i jego Cargo Trio wyprzedawały się niczym świeże bułeczki. Na szczęście Novi Sad okazał się znaleźć na liście miast szczęśliwców gdzie artysta zapowiedział dwa występy.
Obrazek użytkownika Małgorzata Cieślak

Szkockie dudy i bałkański duch. Slobodan Trkulja i Balkanopolis - 27.11.2015 Novi Sad

Jeśli ktoś z naszych czytelników śledzi coroczne konkursy Eurowizji, to zapewne pamięta, że w 2008 roku impreza ta odbyła się w Belgradzie. To właśnie Slobodan Trkulja pojawił się tam jako gość specjalny występując ze swoją grupą Balkanopolis i Metropole Orchestar.
Obrazek użytkownika Anonim

3 koncerty Dubiozy Kolektiv w Polsce! [JUGOFONIKA POLECA]

Dubioza Kolektiv pochodzi z Bośni i Hercegowiny i działa aktywnie od 2003 roku. Zespół jest już dobrze rozpoznawalny nie tylko w naszym kraju, ale także na całym świecie. Ogromna energia koncertowa oraz oryginalne podejście do muzyki sprawiają, że o formacji robi się coraz głośniej. Muzycy w swoich kompozycjach łączą elementy bałkańskiej kultury z rockowymi brzmieniami, elektronicznymi dźwiękami, a także muzyką reggae czy ska.

Obrazek użytkownika Michał Kaproń

Kultur Shock@Wrocław

Szanowni Towarzysze, wybaczcie nieco tabloidalną sztuczkę w nagłówku, ale powiadam wam - mamy autentyczne powody do ekscytacji. Za kilkanaście dni w Starym Klasztorze odbędzie się koncert kultowej grupy KULTUR SHOCK. Mocne brzmienie inspirowane bałkańskim folkiem oraz niebanalny przekaz w przeciągu kilkunastu lat przysporzyły zespołowi rzesze fanów. Chociaż formalnie Kultur Shock został założony w Seattle, miks tworzących go osobowości z różnych stron świata nie daje się wpisać w żadne granice.

Obrazek użytkownika Anna Błachowicz-Wolny

Buba means Bug, czyli Eke Buba dla Jugofonika.pl

„Kto nie był na koncercie zagrzebskiego zespołu Eke Buba, niech się zagrzebie” – tak na Facebooku występ grupy podsumował jeden z fanów. Eke Buba to chorwacki zespół rock&rollowy, który tworzą trzej przyjaciele – grający na gitarze Nikša, wokalista i basista Josip oraz perkusista Ivan. W listopadzie tego roku wyruszyli w swoją pierwszą trasę koncertową po Europie. 4 grudnia występowali w galerii „Czułość” w Warszawie. W wywiadzie dla Jugofoniki.pl podzielili się wrażeniami z trasy oraz opowiedzieli o swoich muzycznych inspiracjach i planach na przyszłość.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Riblja Čorba wraca do Polski! [koncert odwołany]

Zespół Riblja Čorba został założony 15 sierpnia 1978 r. w Belgradzie. Przez tych 35 lat grupa bez przerwy koncertuje i wydaje płyty. Do dziś wydali 18 albumów studyjnych, 7 albumów koncertowych, 5 albumów kompilacyjnych, 6 płyt winylowych i 4 single. Pierwszą piosenką, która stała sie wilkiem hitem była "Lutka sa naslovne strane". Szefem zespołu jest Bora Đorđević (wokal i gitara akustyczna).

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Moje zastave uvijek su iste boje! Zobacz fragmenty koncertu Parnog Valjka

Prezentujemy fragmenty koncertu chorwackiej legendy, który odbył się 29 maja w zagrzebskim Domu Sportova.

Strony